Meqemeja: Nuk jam kriminel, produktet ‘Wudy’ i konsumojnë edhe fëmijët e mi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sokol Meqemeja, përfaqësuesi i kompanisë, “Frigo Food” që importon salçiçet ‘Wudy’ deklaroi se pas njoftimit të AKU-së se në këtë produkt ushqimor është konstatuar prani e një bakteri, e kanë paraqitur atë si kriminel që po helmon popullin.

Në emisionin “Sot” në “Euronews Albania”, Meqemeja tha se këto produkte i konsumojnë fëmijët dhe të afërmit e tij.

Ai u shpreh se AKU-ja duhet të ishte më qartë në lidhje me njoftimin që u bëri konsumatorëve.

“Duhej ta qartësonte AKU-ja që ky lot ka pasur probleme, ky lot është i bllokuar, produkti që po vjen, do vendosim alertin dhe kontrollin  por nuk është loti problematik me të cilën do vijojmë punën. Kjo do kalonte me qetë.

Më kanë nxjerrë me fotografi me kriminel sikur kam helmuar popullin. Unë dal, marr edhe familjen time. Këtu në emision po të doni, gatuajmë, fëmijët e mi dhe të afërmit e mi i konsumojnë. Unë jam i bindur që standardi i asaj fabrikë, është ndër më të mira në bote, defekte ka në të gjithë botën”, theksoi ai.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka njoftuar se në produktin ushqimor “Wudy” është konstatuar prani e “Listeria monocytogenes STI55” duke përbërë risk me ndikim serioz për shëndetin e njeriut.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?