Studentët e zhdukur në Theth, agjentë çekë e shqiptarë zbarkojnë në Malësi të Madhe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas 20 vitesh është kthyer në vëmendje zhdukja e tre studentëve çekë, dy vëllezër dhe një vajzë në Malësi të Madhe.

Një grup policësh të Shkodrës dhe disa nga policia çeke ditën e djeshme dhe ditën e sotme kanë qenë në terren për të bërë me këmbë itinerarin që kanë bërë këta studentë 20 vite më parë, ku dhe u zhdukën pa lënë asnjë gjurmë.

Deri më tani nuk dihet nëse kanë gjetur ndonjë gjurmë, dhe arsye se përse efektivët u rikthyen për të gjetur gjurmën e çekëve 20 vite pas zhdukjes së tyre.

Gazetari Ferdinand Dervishi, i ftuar në emisionin “SOT” në Euronews Albania është shprehur se e vetmja gjurmë e gjetur e studentëve ka qenë një email që njëri prej tyre ia ka lënë një banori vendas.

“Është vërtetuar se ata kanë shkuar deri në Theth. Aty mendohet se kanë qëndruar në një shtëpi dhe thuhet se janë kthyer.  Vendi ku është gjetur një provë e vetme që kemi deri më tani quhet Ndërlusaj dhe është poshtë Thethit. Prova ka qenë adresa e Email-t”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?