Zhdukja e 3 studentëve çekëve, gazetari tregon për herë të parë detaje të reja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ferdinand Dervishi, për herë të parë ka treguar në emisionin “Sot” në Euronews Albania, detaje të reja në lidhje me zhdukjen e tre çekëve para 20 vitesh në Theth.

Dervishi tha se dyshohet se çekët kanë qëndruar një natë në shtëpinë e Can Qarkut, i cili dy muaj pas zhdukjes së çekëve vrau kushërirën e tij të parë, Mira Qarku.

Sipas tij, dyshohet se këtë të fundit e vrau pasi kishte informacion për çekët e zhdukur.

“Ata kanë pushuar një natë në shtëpinë e parë të Thethit, jo andej nga kishin shkuar ata, në afërsi të Bogës. Në shtëpi ka jetuar një Can Qarku, një person që u akuzua për vrasjen e kushërirës së parë dy muaj pas zhdukjes së çekëve që quhej Mira Qarku.

U supozua se e vrau se do të dëshmonte diçka për çekët. Mira Qarku ka qenë mësuese. Ky i ka mbajtur  në shtëpinë e tyre dhe Mira dyshohet se ka qenë përkthyese. Ky u dënua me 15 vite burg”- shprehet ai.

Dervishi nga informacionet e marra asaj kohe, ka qenë Can Qarku i cili i ka marrë çekët dhe i ka çuar diku, por pas kësaj nuk ka asnjë informacion në lidhje me ketë ngjarje.

“Sipas asaj që thuhet ai i ka marrë dhe i ka çuar diku. Deri këtu është ky informacioni”- deklaroi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?