Protestë në Tiranë për rritjen e çmimeve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një grup qytetarësh ka nisur marshimin në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rreth orës 17:00 të së martës.

Ata po protestojnë për të nëntën herë përpara Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve. Sot vihen re shumë më pak njerëz nga ç’kanë qenë zakonisht.

Që prej fillimit të rritjes së çmimeve mijëra qytetarë janë mbledhur nga zona të ndryshme të Shqipërisë. Ata kanë pasur të njëjtat thirrje, “të ulen çmimet”, “kërkojmë një jetë me dinjitet”.

- Advertisement -

Ndërkohë për kryeministrin Rama protestuesit janë një pakicë që kërkon të bëjë rrëmujë dhe jo populli. Ai ka prezantuar një paketë të rezistencës sociale që do vijë në ndihmë për të lehtësuar krizën ekonomike.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Njësia e mjekësisë fetale, Demaliaj: Kapje në kohë e anomalive gjatë shtatzënisë

Materniteti Mbretëresha Geraldinë është pajisur me një njësi të re të mjekësisë fetale, e cila do t’iu vijë në ndihmë mjekëve që me anë...

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

TË FUNDIT

Njësia e mjekësisë fetale, Demaliaj: Kapje në kohë e anomalive gjatë shtatzënisë

Materniteti Mbretëresha Geraldinë është pajisur me një njësi të re të mjekësisë fetale, e cila do t’iu vijë në ndihmë mjekëve që me anë...

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

Përballja e shekullit në boks, Usyk do të ndeshet me Fury

Një përballje historike dhe padyshim më e madhja në historinë e boksit botëror do të zhvillohet në fund të vitit, mes Oleksandër Usyk dhe...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×