English

Protestuesit ndërpresin Biden: Mjaft financuat gjenocidin, Joe krimineli të largohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Joe Biden dhe zëvendësja e tij Kamala Harris po kërkojnë një avantazh ndaj ish-presidentit Donald Trump.

- Advertisement -

Për këtë arsye ata ishin të pranishëm në një miting për të drejtat e abortit në Virxhinia. Por fjalimi i Biden para disa qindra simpatizantëve u ndërpre vazhdimisht nga disa protestues. Ata mbanin në duar parulla përmes të cilave kërkonin fundin e luftës në Gaza, si dhe flamuj të Palestinës.

Në disa nga parullat shkruhej: “Mjaft financuat gjenocidin”, ose “Xho krimineli duhet të largohet”.

Raportohet se personat që ndërprenë presidentin ishin 10 dhe të gjithë u shoqëruan jashtë eventit. Tubimi u mbajt të njëjtën ditë kur qytetarët e Nju Hempshërit iu drejtuan kutive të votimit për zgjedhjet primare.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?