PSG largon trajnerin Mauricio Pochettino

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Klubi i futbollit Paris St Germain ka konfirmuar largimin e trajnerit Mauricio Pochettino pas 18 muaj në krye të pankinës.

Largimi i 50-vjeçarit pritej të ndodhte prej thuajse një muaji, por vetëm tani u konfirmua nga drejtuesit e ekipit. Ish-menaxheri i Nisës, Christophe Galtier pritet të zëvendësojë argjentinasin.

Pochettino po e lë PSG-në pasi e udhëhoqi atë drejt titullit të dhjetë në kampionatin francez, që ishte dhe suksesi i tij i parë si trajner.

- Advertisement -

Ai e mbajti skuadrën të pamposhtur në shtëpi gjatë këtij sezoni, duke e mbyllur atë me 16 fitore në 19 ndeshje.

Por performanca e dobët në Champions League, me Lionel Messin në ekip, u konsiderua një dështim i madh.

Në një komunikatë për shtyp, ku konfirmon largimin, klubi parizien e falënderon Pochettinon dhe stafin e tij për punën e bërë dhe i uron më të mirat për të ardhmen.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

TË FUNDIT

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×