Britania e Madhe sanksionon ish-bashkëshorten e Putinit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Mbretëria e Bashkuar ka vendosur sanksione ndaj ish-gruas së presidentit rus Vladimir Putin dhe të dashurës së tij aktuale.

Lyudmila Ocheretnaya, e cila ishte e martuar me presidentin deri në vitin 2014, dhe ish-gjimnastja olimpike Alina Kabaeva, nuk mund të udhëtojnë në Mbretërinë e Bashkuar dhe pasuritë e tyre janë të ngrira.

Mbretëria e Bashkuar tani ka vendosur më shumë se 1 mijë njerëz në listën e saj të sanksioneve kundër Rusisë.

Sekretarja e Jashtme Liz Truss tha se Britania po “shtërngon” rrethin e afërt të Putinit. Ajo shtoi se sanksionet do të vijojnë ndaj të gjithë atyre që ndihmojnë dhe inkurajojnë agresionin e Putinit në Ukrainë.

Truss theksoi se sanksionet kundër Rusisë do të hiqen vetëm kur gjithë trupat e saj të largohen nga Ukraina.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Burri i mësueses së vrarë në SHBA, ‘vdes nga pikëllimi’

Bashkëshorti i një prej mësuesve që u vra të martën nga sulmi me armë në Teksas të SHBA, ka ndërruar jetë nga ataku kardiak. Joe...

Bashkitë 55 milionë euro borxhe të akumuluara, 2 në prag falimenti

15 nga 61 bashki të vendit janë zhytur në borxhe, ndërsa dy prej tyre janë në prag falimenti. Pra, 25% e pushtetit vendor nuk...

BE në kërkim të unitetit, pengesa për paketën e gjashtë të sanksioneve

Një kompromis i vështirë do të duhet të arrihet të hënën dhe të martën e ardhshme për paketën e 6-të të sanksioneve ndaj Rusisë....

TË FUNDIT

Burri i mësueses së vrarë në SHBA, ‘vdes nga pikëllimi’

Bashkëshorti i një prej mësuesve që u vra të martën nga sulmi me armë në Teksas të SHBA, ka ndërruar jetë nga ataku kardiak. Joe...

Bashkitë 55 milionë euro borxhe të akumuluara, 2 në prag falimenti

15 nga 61 bashki të vendit janë zhytur në borxhe, ndërsa dy prej tyre janë në prag falimenti. Pra, 25% e pushtetit vendor nuk...

BE në kërkim të unitetit, pengesa për paketën e gjashtë të sanksioneve

Një kompromis i vështirë do të duhet të arrihet të hënën dhe të martën e ardhshme për paketën e 6-të të sanksioneve ndaj Rusisë....

Policët duan psikologë, profesion me risk të lartë për gjendje stresi

Përfshirja e policëve në sjellje agresive edhe me pasoja të rënda, ka bërë që ekspertët të kërkojnë monitorim psikologjik të tyre. Vetëm këtë javë...

Pallati në Vlorë rrezikon të shembet, banorët: Është ndërhyrë në strukturë

Punimet në strukturën e katit të parë të një pallati parafabrikat në Vlorë rrezikojnë shembjen e ndërtesës 5-katëshe. 40 familje jetojnë në këtë pallat. Leja...