Videoja që tregon ushtarin ukrainas duke u kastruar ngjall zemërim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pamjet që duket se tregojnë ushtarët rusë që kapin një të burgosur lufte ukrainas dhe i presin organet gjenitale, kanë shkaktuar zemërim në Ukrainë.

Deputetja ukrainase Inna Sovsun shkroi në Twitter duke thënë se ajo u ndalua pas postimit të videos në platformën e mediave sociale, shkruan SkyNews.

Pasi kishte rifituar aksesin në llogarinë e saj, Sovsun ndau një pamje të postimit të saj origjinal me videon e paqartë.

Ajo kishte shkruar në postimin e saj origjinal në Twitter: “Ushtari rus nga batalioni çeçen Ahmat preu organet gjenitale të robit ukrainas”.

“Kjo është ajo që nazistët po u bëjnë ukrainasve. Rusia duhet të paguajë për këtë! Jepini Ukrainës armët që na duhen për të ndalur njëherë e përgjithmonë këtë makth. Bota nuk mund të pretendojë se kjo nuk po ndodh!”, shkroi deputetja ukrainase.

Sovsun shkroi në një postim vijues të premten: “Twitter e ndaloi profilin tim sot, sepse postova një video ku një ushtar rus tredh një të burgosur ukrainas. Twitter vendosi ta bënte këtë se pamjet ishin shumë mizore. Por ja çfarë ndodh. Dhe fshirja e videos nuk do ta ndryshojë këtë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

TË FUNDIT

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

Pse shqiptarët zgjedhin Anglinë? Flet përfaqësuesi i diasporës në Now

Daniel Nikolla, përfaqësuesi i diasporës thotë se qeveria shqiptare nuk ka ndërmarrë asnjë fushatë ndërgjegjësuese për të ndalur largimin e të rinjve, të cilët...

Kreshnik Spahiu: Tre ligjet gjermane që do ndihmojnë shqiptarët për t’u punësuar

Juristi Kreshnik Spahiu tregoi në “Now” me Erla Mëhillin tre projektligje që pritet të kalojnë në Bundestag dhe do ndihmojnë shqiptarët për t'u punësuar. Ata...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?