English

EMRI| Lëvizte me makinë i armatosur, arrestohet në Vorë 43-vjeçari nga Shkodra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia në Vorë pasi qarkullonte me automjet i armatosur me armë zjarri.

- Advertisement -

Gjatë operacionit të koduar ‘Van’ u vu në pranga shtetasi Blerim Gjeta, 43-vjeç, banues në Shkodër, i dënuar më parë për vepra penale kundër jetës dhe personit, që qarkullonte me automjet i armatosur.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë, me krëhër e municion luftarak, që 43-vjeçari posedonte.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?