English

Ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë pronari i hotelit në Dhërmi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka ndërruar jetë pronari i hotelit në Dhërmi, i cili pasditen e kësaj të shtune ra në kontakt me rrymën elektrike teksa po kryente disa punime me ndriçimin e jashtëm të godinës.

- Advertisement -

Bëhet me dije se të dëmtuar kanë mbetur dhe dy punonjësit e hotelit të cilët janë dërguar me helikopter drejt Tiranës për trajtim më të specializuar.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po vijojnë punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

“Në vijim të informacionit paraprak të dhënë, për tre shtetasit të cilët ranë në kontakt me energjinë elektrike në ambientet e jashtme të një hoteli në Dhërmi, ju informojmë se shtetasi A. M., rreth 40 vjeç, pronari i hotelit, ka ndërruar jetë për shkak të dëmtimeve, ndërsa dy punonjësit e dëmtuar do të transportohen për ndihmë mjekësore të specializuar në Tiranë. Grupi hetimor vijon punën për dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?