Zgjedhjet në Tërnoc, Kamberi: Duan t’ia japin mandatin partisë së Daçiç

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Sot përsëriten zgjedhjet në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanocit, ku do të vendoset fati për një deputet të vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë.

Shaip Kamberi dhe Koalicioni i shqiptarëve të Luginës kërkojnë për herë të tretë mbështetjen e shqiptarëve për të siguruar këtë vend në parlamentin e Serbisë.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Kamberi u shpreh se ripërsëritja e zgjedhjeve po kryhet për t’ia dhënë mandatin partisë së kryeparlamentarit Ivica Daçiç dhe për të lënë shqiptarët pa përfaqësues.

“Me zgjedhjet e fundit, me përsëritjen e zgjedhjeve, me arritjen e 670 votave që i morëm në këtë njësi, ne e morëm mandatin që duhet ta kishte marrë Partia Socialiste e kryeparlamentarit Ivica Daçiç. Prandaj, e gjithë kjo po bëhet duke përdorur dhe politizuar Gjykatën Administrative për të lodhur votuesit shqiptarë, për të rikthyer në rivotim dhe për të tentuar që këtë mandat t’ia japin partisë së Daçiçit dhe për të lënë shqiptarët pas asnjë mandat”, tha Kamberi.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kovaçevski: Deputetët do vendosin në Kuvend në lidhje me propozimin francez

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi se deputetët do të vendosin në Kuvend në lidhje me pranimin e propozimit francez, çka do...

Michel: Nëse RMV-ja pranon propozimin francez, hapen negociatat

Nëse Maqedonia e Veriut pranon propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, Konferenca e Parë Ndër Qeveritare do të mbahet në ditët në...

Ylli i basketbollit amerikan e arrestuar në Rusi i kërkon ndihmë Bidenit

Brittney Griner, superylli amerikan i basketbollit, i ka shkruar presidentit amerikan Joe Biden duke iu lutur për ndihmë. Griner është arrestuar në Rusi prej më...

TË FUNDIT

Kovaçevski: Deputetët do vendosin në Kuvend në lidhje me propozimin francez

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi se deputetët do të vendosin në Kuvend në lidhje me pranimin e propozimit francez, çka do...

Michel: Nëse RMV-ja pranon propozimin francez, hapen negociatat

Nëse Maqedonia e Veriut pranon propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, Konferenca e Parë Ndër Qeveritare do të mbahet në ditët në...

Ylli i basketbollit amerikan e arrestuar në Rusi i kërkon ndihmë Bidenit

Brittney Griner, superylli amerikan i basketbollit, i ka shkruar presidentit amerikan Joe Biden duke iu lutur për ndihmë. Griner është arrestuar në Rusi prej më...

Telekomi i Kosovës humbi rreth 11 mln euro nga keqmenaxhimi

Auditorja e Përgjithshme e Kosovës, Vlora Spanca, ka theksuar të martën se nga auditimi i kryer në Telekomin e Kosovës, ka rezultuar se ka...

Separatistët pro rusë thonë se Ukraina ka bombarduar Donetskun

Forcat ukrainase bombarduan qytetin e Donetskut në Donbas të martën, tha përfaqësuesi i Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetskut (DPR), sipas agjencisë shtetërore ruse...