Varrosen viktimat e tragjedisë në Malin e Zi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një numër i madh i qytetarëve malazezë sot kanë bërë nderimet e fundit për viktimat e në Cetinje, ndërsa dhjetë viktima janë varrosur në varrezat e qytetit, në Bajice, Gradac dhe Lubotinj.

Paraprakisht në godinën e kryeministrisë është mbajtur një seancë në të cilën kanë marrë pjesë anëtarët e familjeve të viktimave, përfaqësues të pushtetit lokal, Qeverisë dhe presidenti Milo Gjukanoviç, njofton RTCG.

Në të shtënat që ndodhën të premten në lagjen Medovina të Cetinjes, afër kryeministrisë, mbetën të vrarë 11 persona, mes tyre edhe sulmuesi ndërsa gjashtë u plagosën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas 5 javësh grevë

Pas pezullimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte...

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

TË FUNDIT

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas 5 javësh grevë

Pas pezullimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte...

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?