Abazoviç: Bashkëpunimi me Serbinë dhe Vuçiç nuk ka qenë kurrë më i mirë 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Malit të Zi në mandatin e tij teknik, Dritan Abazoviç ka vlerësuar se bashkëpunimi i vendit me Serbinë dhe presidentin Aleksandër Vuçiç nuk ka qenë kurrë më i mirë, por ka vend për përmirësim.

“Ne po shkojmë drejt normalizimit të marrëdhënieve. Ne nuk kemi pritur, kam shkuar në një vizitë zyrtare në Beograd menjëherë pas formimit të qeverisë”, u shpreh Abazoviç.

Ai tha se Mali i Zi duhet të emërojë një ambasador në Beograd sa më shpejt të jetë e mundur.

“Ndjej se gjithçka po shkon në drejtimin e duhur. Komunikimi ynë është shumë miqësor dhe korrekt dhe mendoj se do të reflektohet në qeverinë e re të Serbisë”, deklaroi Abazoviç.

Ai tha gjithashtu se po kërkonte që Mali i Zi të bëhej pjesë e Ballkanit të Hapur.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

25 mijë mësues pa rrogë, grevistët në Kosovë s’do marrin pagën e shtatorit

Hynë në grevë me kerkesën për me shumë para e ligj per paga. Por, duket se mesimdhënësit, pervec që nuk do t’i marrin ato...

Spiropali prezantohet si drejtuese politike e PS-së në Shkodër

Drejtuesja e re politike e Shkodrës, Elisa Spiropali është prezantuar ditën e sotme në këtë qark, në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së,...

Doda: Berisha kishte dijeni për parregullsitë në zgjedhjet për kreun e FRPD-së

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Barbara Doda e cila garoi për kreun e FRPD-së, thotë se kryedemokrati Sali Berisha ka qenë në...

TË FUNDIT

25 mijë mësues pa rrogë, grevistët në Kosovë s’do marrin pagën e shtatorit

Hynë në grevë me kerkesën për me shumë para e ligj per paga. Por, duket se mesimdhënësit, pervec që nuk do t’i marrin ato...

Spiropali prezantohet si drejtuese politike e PS-së në Shkodër

Drejtuesja e re politike e Shkodrës, Elisa Spiropali është prezantuar ditën e sotme në këtë qark, në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së,...

Doda: Berisha kishte dijeni për parregullsitë në zgjedhjet për kreun e FRPD-së

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Barbara Doda e cila garoi për kreun e FRPD-së, thotë se kryedemokrati Sali Berisha ka qenë në...

NATO i trembet ‘testit të Poseidonit’, zhduket nëndetësja ruse nën Arktik

Ku ndodhet ‘Poseidoni’? NATO ngre alarmin për zhdukjen nga radari të nëndetëses më të madhe bërthamore ruse duke ngjallur frikën se Putin mund të...

Kandidatja për kreun e FRPD-së: Zgjedhjet me probleme, s’kishim listën e votuesve

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Barbara Doda e cila garoi për kreun e FRPD-së, thotë se procesi i votimit në këtë forum...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?