Sulmohet me armë autobusi me nxënës në Kosovë, 3 të vdekur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Tre persona kanë mbetur të vrarë në Deçan të Kosovës nga të shtënat me armë në drejtim të një autobusi me nxënës.

Zëdhënësi i Policisë së Pejës, Fadil Gashi thotë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 në fshatin Gllogjan.

Korrespondenti i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raporton se mes të vrarëve janë dy nxënës dhe shoferi i autobusit ndërsa një i katërt ka mbetur i plagosur.

Mësohet se dy nxënësit që kanë humbur jetën nga sulmi me armë janë të moshës 17 dhe 18 vjeç.

Sipas zëdhënësit të Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi në momentin e ngjarjes në autobus gjendeshin tetë persona.

Deri tani sipas Prokurorisë së Pejës nuk dihet motivi i këtij sulmi.

Lajm në përditësim


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në lokalin e një polici në Shkodër

Një lëndë plasëse ka shpërthyer në derën e lokalit të një polici në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në orën 02:20. Fatmirësisht nuk ka të lënduar...

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Ukrainë?

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi se ka "shumë të vdekur" nga një sulm rus me raketa pranë Chernihivit. Ai ka akuzuar Rusinë për një...

Suedia dhe Finlanda mund t’i bashkohen NATO-s në dy muaj

Ambasadorja e SHBA-së, Julianne Smith ka thënë se Suedia dhe Finlanda mund t'i bashkohen NATO-s në "dy muajt e ardhshëm". Në një intervistë, ajo tha...


TË FUNDIT

Shpërthim në lokalin e një polici në Shkodër

Një lëndë plasëse ka shpërthyer në derën e lokalit të një polici në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në orën 02:20. Fatmirësisht nuk ka të lënduar...

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Ukrainë?

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi se ka "shumë të vdekur" nga një sulm rus me raketa pranë Chernihivit. Ai ka akuzuar Rusinë për një...

Suedia dhe Finlanda mund t’i bashkohen NATO-s në dy muaj

Ambasadorja e SHBA-së, Julianne Smith ka thënë se Suedia dhe Finlanda mund t'i bashkohen NATO-s në "dy muajt e ardhshëm". Në një intervistë, ajo tha...

G7 ofron mbi 18 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Liderët financiarë të G7 kanë rënë dakord për t’i ofruar Ukrainës një ndihmë prej 18.4 miliardë dollarë, raporton ‘Reuters’. Ministrat e Financave dhe guvernatorët e...

Gjermania miraton mandatin e vaksinës për punonjësit e shëndetësisë

Gjykata e Lartë e Gjermanisë ka miratuar një mandat për punonjësit e shëndetësisë që të vaksinohen kundër COVID-19. Gjykata Kushtetuese Federale njoftoi të enjten se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER