Asnjë i dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, policia mohon pretendimet për sulm terrorist

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Policia e Kosovës ka hedhur poshtë dyshimet se aksidenti i trefishtë në Gllogjan mund të ketë qenë sulm terrorist.

Drejtori i Policisë së Kosovës Samendin Mehmeti deklaroi se ende nuk ka asnjë të dyshuar, por po punohet në dy-tre pista kryesore.

Sipas tij, është ende herët për të dalë në rezultate konkrete dhe për të pohuar nëse sulmi u bë nga një person i vetëm apo nga më shumë, edhe pse nga informacionet paraprake ka mundësi të ketë qenë vetëm një person që shkaktoi tragjedinë.

“Aktualisht i kemi dy apo tri pista që jemi duke punuar. Fatkeqësisht nuk mund të jap detaje për shkak se pistat në të cilat jemi duke hetuar janë në fazën fillestare. Kjo do të thotë se jemi në dy ose tri drejtime të caktuara, kemi dyshime me një bazë të caktuar por është shume herët për të thënë se kemi person të dyshuar. Aktualisht ne kemi njësi të mjaftueshme policore në gjithë këtë zonë. Informacionet fillestare tregojnë për një person por potencialisht mund të ketë edhe të tjerë,” – deklaroi Mehmeti.

Një autobus që po qarkullonte nga Gjakova në drejtim të Gllogjanit, kur u sulmua në Deçan me armë zjarri. Fatkeqësisht tre persona humbën jetën, dy maturantë dhe shoferi i autobusit.

Nga të shtënat me armë u plagos edhe një nxënës tjetër, i cili deri më tani raportohet të jetë në gjendje të normalizuar.

Gjyshi i tij, Musli Turkaj tregoi se ai është nxënës i shkollës së mesme ekonomike në Gjakovë dhe çdo ditë udhëton për në shkollë. Ndërsa zotëria ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave, nuk ka dashur të ngrejë dyshime për asgjë çfarë ka ndodhur.

 

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Një ferr i vërtetë’, Zelenski: Donbasi është shkatërruar plotësisht

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka akuzuar Rusinë se e ka kthyer rajonin lindor të Donbasit në "ferr", ndërsa luftimet intensive atje vazhdojnë, raporton BBC. Duke...

Mercedesi i rrallë i 1955 shitet në ankand me çmim rekord

Një Mercedes jashtëzakonisht i rrallë ka thyer rekordin botëror duke u bërë makina më e shtrenjtë që është shitur ndonjëherë në ndonjë ankand, sipas...

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...


TË FUNDIT

‘Një ferr i vërtetë’, Zelenski: Donbasi është shkatërruar plotësisht

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka akuzuar Rusinë se e ka kthyer rajonin lindor të Donbasit në "ferr", ndërsa luftimet intensive atje vazhdojnë, raporton BBC. Duke...

Mercedesi i rrallë i 1955 shitet në ankand me çmim rekord

Një Mercedes jashtëzakonisht i rrallë ka thyer rekordin botëror duke u bërë makina më e shtrenjtë që është shitur ndonjëherë në ndonjë ankand, sipas...

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER