Kurti kërkon seancë të jashtëzakonshme parlamentare kundër referendumit serb

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka drejtuar kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca një kërkesë për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit.

Sipas kërkesës së Kurtit, seanca e jashtëzakonshme pritet të mbahet të shtunën në orën 14:00.

Në rend të ditës së kësaj seance të jashtëzakonshme është diskutimi në lidhje me synimin e Serbisë për të mbajtur referendum kushtetues në territorin e Republikës së Kosovës.

Diskutimi nga kjo seancë ka për qëllim të nxjerrë një rezolutë të përbashkët, në të cilën shprehet vullneti politik i deputetëve dhe grupeve parlamentare dhe Kuvendit të Republikës së Kosovës, mbi këtë çështje.

1 COMMENT

  1. ALBIN MOS LISHO PE EDHE NESE VENDI SHKON NE ZGJIDHJE.PDK OSHT TY TA QEL GROPEN MBAS SHPINDES .NESE SHKON NE ZGJEDHJE DIJE QE KI ME DAL EDHE MA I FUQISHEM.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numër i lartë infektimesh në Kosovë

Në Kosovë janë raportuar katër persona të vdekur dhe 3,617 raste të reja të infektimit me COVID-19, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Këto raste...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER