Kosova gati për Ligën e Kombeve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kombëtarja e Kosovës nis përgatitjet ndeshjet e qershorit të vlefshme për Ligën e Kombeve me disa mungesa.

Kalendari i ngjeshur nuk është problem për trajnerin francez të Kosovës, Alain Giresse. Ai tha se ka mjaftueshëm lojtarë për t’i përballuar ndeshjet

“Për mungesa po flisni ju jo unë. Lojtarët që janë këtu janë të kënaqur që janë këtu. Ne do të përgatitemi me shumë ambicie dhe motivim”, thotë Alain Giresse, trajner i Kombëtares së Kosovës.

Trajneri është  i zhgënjyer me vendimin e kapitenit të U21 Edvin Kurtulus, i cili zgjodhi Suedinë edhe pse u ftua nga kombëtarja e Kosovës.

“Fakti që ne e kemi ftuar të luajë për Kosovën nuk do të thotë se do të kishte minutazh. I kam bisedat, ai ishte i kënaqur për vendimin që e ka marrë për të luajtur me ne. Por, në fund, vendimi iu takon lojtarëve”, shprehet Giresse.

Trajneri nuk vuri objektiva për 4 ndeshjet që e presin megjithëse synon të marrë rezultatin më të mirë në grup.

“Do ta marrim secilën lojë veç e veç, e pse jo në fund të përfundojmë si liderë të grupit”, thotë ai.

Kosova gjatë qershorit do të përballet me Qipron, dy herë me Greqinë dhe në fund me Irlandën e Veriut.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli i basketbollit amerikan e arrestuar në Rusi i kërkon ndihmë Bidenit

Brittney Griner, superylli amerikan i basketbollit, i ka shkruar presidentit amerikan Joe Biden duke iu lutur për ndihmë. Griner është arrestuar në Rusi prej më...

Telekomi i Kosovës humbi rreth 11 mln euro nga keqmenaxhimi

Auditorja e Përgjithshme e Kosovës, Vlora Spanca, ka theksuar të martën se nga auditimi i kryer në Telekomin e Kosovës, ka rezultuar se ka...

Separatistët pro rusë thonë se Ukraina ka bombarduar Donetskun

Forcat ukrainase bombarduan qytetin e Donetskut në Donbas të martën, tha përfaqësuesi i Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetskut (DPR), sipas agjencisë shtetërore ruse...

TË FUNDIT

Ylli i basketbollit amerikan e arrestuar në Rusi i kërkon ndihmë Bidenit

Brittney Griner, superylli amerikan i basketbollit, i ka shkruar presidentit amerikan Joe Biden duke iu lutur për ndihmë. Griner është arrestuar në Rusi prej më...

Telekomi i Kosovës humbi rreth 11 mln euro nga keqmenaxhimi

Auditorja e Përgjithshme e Kosovës, Vlora Spanca, ka theksuar të martën se nga auditimi i kryer në Telekomin e Kosovës, ka rezultuar se ka...

Separatistët pro rusë thonë se Ukraina ka bombarduar Donetskun

Forcat ukrainase bombarduan qytetin e Donetskut në Donbas të martën, tha përfaqësuesi i Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetskut (DPR), sipas agjencisë shtetërore ruse...

Perla rrëzë alpeve shqiptare, destinacioni që bashkon shqiptarë e të huaj

I shtrirë rrëzë Alpeve Shqiptare, Lumi i Shalës është destinacioni që shumë turistë kërkojnë. Vizitorë të shumtë shqiptarë dhe të huaj mbipopulluan ujërat e kristaltë...