LVV në zgjedhjet lokale? Kurti: Do bëj fushatë për Kosovën dhe Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se do të bëjë fushatë çdo ditë, për realizimin e veprave nga bashkëpunimi me Shqipërinë.

Deklaratën, Kurti e dha këtë të hënë gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama në Prishtinë, pasi u pyet nga “Euronews Albania”, nëse Lëvizja Vetëvendosje do konkurronte në zgjedhjet lokale të vitit 2023 në Shqipëri.

“Nuk mund të bëjmë tani komente ose të japim përshtypjet tona për përshypje nga më të ndryshmet. Atëherë nuk jemi kryeministra, por as analista të mirë. Porti i ri i Durrësit, porti i thatë i Prishtinës, hekurudha në mes.

Kjo është çështja më e rëndësishme për Kosovën dhe Shqipërinë, për këtë do të bëj fushatë. Deklaratat, përshtypjet, intrigat, komentet janë të pakrahasushme me çfarë po bëjmë më këto mbledhjet e përbashkëta”, theksoi Kurti.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...