Borrell për takimin Kurti-Vuçiç: Më 18 gusht diskutohet rruga përpara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka konfirmuar takimin e 18 gushtit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Bruksel.

Ai ka thënë se në këtë takim do të diskutohet për rrugën përpara ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

“Po ftoj presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti më 18 gusht në Bruksel, për të diskutuar rrugën përpara ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit”, shkroi Borrell në Twitter.

I njëjti takim ishte paralajmëruar për muajin korrik, po ishte shtyrë nga pala serbe.

Në qendër të këtij takimi pritet të jetë çështja e reciprocitetit për letërnjoftime dhe targa, e cila solli tensione në veri të Kosovës dhe zbatimi i vendimit nga ana e qeverisë u shty për një muaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Zbulohet axhenda e takimit mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen të enjten më 18 gusht në Bruksel, pas më shumë...

Aktorja 95-vjeçare do kandidojë për senatin italian

Ikona e kinemasë italiane Gina Lollobrigida do të kandidojë për Senatin në zgjedhjet e vendit të saj muajin e ardhshëm, disa javë pasi festoi...

‘Alibeaj nuk ka mbështetës’, Baçi: Kjo opozitë do t’i bashkojë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baci tha se mazhoranca është e trembur nga opozita e re e drejtuar nga Sali Berisha. Sipas tij Enkelejd Alibeaj...

TË FUNDIT

Zbulohet axhenda e takimit mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen të enjten më 18 gusht në Bruksel, pas më shumë...

Aktorja 95-vjeçare do kandidojë për senatin italian

Ikona e kinemasë italiane Gina Lollobrigida do të kandidojë për Senatin në zgjedhjet e vendit të saj muajin e ardhshëm, disa javë pasi festoi...

‘Alibeaj nuk ka mbështetës’, Baçi: Kjo opozitë do t’i bashkojë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baci tha se mazhoranca është e trembur nga opozita e re e drejtuar nga Sali Berisha. Sipas tij Enkelejd Alibeaj...

Noizy zbulon mesazhin e të ëmës pas koncertit

Noizy u përlot disa herë gjatë koncertit “Alpha Show” dhe ndër arsyet kryesore ishte nëna e tij. Mesazhet që ajo i dërgonte ishin jo vetëm...

Sherri me Stresin, Noizy flet për personin e plagosur rëndë para disa vitesh

Noizy foli për herë të parë në Euronews Albania për një plagosje që ka ndodhur vite më parë. Sipas tij fansat e dy grupeve ku...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?