Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve me Serbinë duhet të arrihet përmes procesit të dialogut.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova ka nevojë për urtësi dhe normalitet në qeverisje.

“Nga Kosova duhet të dërgohen mesazhe që nxisin pozitivitet për të ardhmen tonë euro-atlantike, për jetë më të mirë e për sigurinë e investimeve. Ne duhet që të sqarojmë para të gjithëve se ende kemi çështje të hapura me fqinjin verior, të cilat çështje do t’i zgjidhim me dialog, në koordinim me partnerët tanë ndërkombëtar, sepse opsion tjetër nuk ka dhe nuk do të lejohet të ketë”, shkruan Hoti.

Reagimi i Hotit pason atë të kreut të LDK-së Lumir Abdixhiku, i cili më herët deklaratën për luftë të Kurtit në një intervistë për mediat italiane e ka quajtur autogol.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Cilat shtete i paguajnë më shumë dhe më pak mësuesit në Evropë?

Në cilin shtet do paguheshit më shumë dhe më pak si mësues në Evropë? Është Dita Botërore e Mësuesve, por në shumë vende, ka pak...

Rama: Pse vendosëm të mos i kërkojmë NATO-s zbatimin e nenit 5 pas sulmit kibernetik

Shqipëria u godit nga një sulm kibernetik pak muaj më parë dhe sulmi ishte aq shkatërrues, saqë qeveria konsideroi mundësinë për të kërkuar një...

Putin firmos dekretet, 4 rajonet ukrainase bëhen pronë ruse

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi këtë të mërkurë katër dekrete kushtetuese për aneksimin e republikave të vetëshpallura popullore të Donjeckut, Luhanskut, Khersonit dhe Zaporizhias,...

TË FUNDIT

Cilat shtete i paguajnë më shumë dhe më pak mësuesit në Evropë?

Në cilin shtet do paguheshit më shumë dhe më pak si mësues në Evropë? Është Dita Botërore e Mësuesve, por në shumë vende, ka pak...

Rama: Pse vendosëm të mos i kërkojmë NATO-s zbatimin e nenit 5 pas sulmit kibernetik

Shqipëria u godit nga një sulm kibernetik pak muaj më parë dhe sulmi ishte aq shkatërrues, saqë qeveria konsideroi mundësinë për të kërkuar një...

Putin firmos dekretet, 4 rajonet ukrainase bëhen pronë ruse

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi këtë të mërkurë katër dekrete kushtetuese për aneksimin e republikave të vetëshpallura popullore të Donjeckut, Luhanskut, Khersonit dhe Zaporizhias,...

Kampionati kombëtar i boksit, vlonjatët synojnë titullin kampion

13 boksierë, ku 6 prej tyre kanë mbërritur nga Gjermania e Belgjika do të garojnë nën emrin e një ekipi të madh siç është...

KQZ rekomandon tre ndryshime në Kodin Zgjedhor

Në pritje të nisjes së punës nga Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore për të bërë ndryshimet e nevojshme në Kodin Zgjedhor për procesin...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?