‘Misioni i Lipës, të mbushë thasët me lekë’, këngëtari i njohur kritika ‘Sunny Hill’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i ‘Ilirëve’, në një intervistë për Euronews Albania kritikoi ashpër babanë e Dua Lipës, Dukagjin Lipa, njëkohësisht organizator i festivalit Sunny Hill.

Sipas tij, Lipa nuk ka bërë asgjë për Kosovën, ndërsa misioni i tij i vetëm është që të marrë paratë.

“Misioni i Dukagjin Lipës ishte të mbushte thasët me lekë. Është një matrapaz që ju s’e njihni, unë e njoh. Ai vjen këtu bën koncert, por shumë fëmijë, edhe fëmijët e mi nuk shkojnë dot në koncert, s’kanë para pasi është 120 euro bileta. Pse s’ka ardhur Dua Lipa ta bëjë koncertin pa para? Nuk bëhet nami të këndojë pa para 2 net dhe të shkojë gjithë të rinjtë”, tha këngëtari.

Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i ‘Ilirëve’, u bë protaonist i një incidenti gjatë SUnny Hill teksa tentoi të këndojë në këtë festival po pa qenë i ftuar. Për këtë arsye ai ka përfunduar në pranga.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...

‘Vera andrron detin’ në kinema, filmi mbi pabarazinë gjinore merr çmimin Golden Sun

Filmi kosovar ‘Vera andrron detin’ me skenar nga Doruntina Basha dhe regji të Kaltrina Krasniqit u shfaq premierë të shtunën për publikun. Vera, një grua në...

‘Dritat e Veriut’ në një nga kullat më të përdredhura në botë

Një nga kullat më të përdredhura në botë është zbuluar në Chongqing, Kinë. Kulla Dance Of Light, e projektuar nga firma e arkitekturës Aedas dhe e përfunduar...

TË FUNDIT

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...

‘Vera andrron detin’ në kinema, filmi mbi pabarazinë gjinore merr çmimin Golden Sun

Filmi kosovar ‘Vera andrron detin’ me skenar nga Doruntina Basha dhe regji të Kaltrina Krasniqit u shfaq premierë të shtunën për publikun. Vera, një grua në...

‘Dritat e Veriut’ në një nga kullat më të përdredhura në botë

Një nga kullat më të përdredhura në botë është zbuluar në Chongqing, Kinë. Kulla Dance Of Light, e projektuar nga firma e arkitekturës Aedas dhe e përfunduar...

I vjedhur në 1917, dorëshkrimi 1000-vjeçar i kthehet pronarëve të ligjshëm

Një dorëshkrim 1000-vjeçar i grabitur gjatë Luftës së Parë Botërore është kthyer në manastirin grek nga ku ishte vjedhur më shumë se një shekull...

Senatori amerikan paralajmëron një sulm të mundshëm rus në territorin e NATO-s

Senatori republikan i Floridës, Marco Rubio, shprehu shqetësimin për mundësinë e një sulmi në territorin e NATO-s nga presidenti rus Vladimir Putin gjatë një...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?