Fluks në kufi, mbi 4 orë për të dalë nga Merdare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në orët e pasdites gjendja në pikat e kalimeve kufitare në Kosovë vazhdon të jetë e ngarkuar.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme të orës 17:56, pritjet më të gjata vazhdojnë të jenë në dalje të Merdares.

Në hyrje të kësaj pike të kalimit kufitar duhet pritur 10-15 minuta, ndërsa kolona është 10-20 metra e gjatë. Kolona në dalje është dy kilometra dhe pritjet e udhëtarëve janë deri në katër orë e njëzet minuta.

Në pikën tjetër të kalimit kufitar Dheu i Bardhë pritjet në hyrje janë 15-20 minuta dhe kolona është 50 metra e gjatë. Në dalje kolona është 400 metra e gjatë dhe pritjet janë 40-50 minuta.

Në Jarinje për të hyrë udhëtarët duhet të presin 5-10 minuta, ndërsa në dalje duhet pritur 20-30 minuta dhe kolona është 60 metra e gjatë.

Ndërsa në Muçibabë pritjet për hyrje janë 10-15 minuta dhe kolona është e gjatë 50 metra, ndërsa në dalje kolona është një kilometër e gjatë dhe pritjet janë dy orë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Kurti: Pas 1 nëntorit, targat e tjera përveç RKS do jenë të paligjshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për barrikadat e krijuara në veri të vendit gjatë vitit të kaluar, në pikat kufitare Bërnjak e...

Viti 2021 në Apoloni, nga 141 mijë vizitorë, 93 mijë të huaj

Një numër i lartë turistësh është shënuar edhe në këto ditë shtatori në parkun arkeologjik të Apolonisë. Sipas punonjësve të parkut ajo që vihet...

Pse referendumi i sotëm rrezikon ‘fillimin e fundit të luftës’ në Ukrainë?

A do të munden Ukraina dhe Perëndimi ta vazhdojnë këtë luftë pas rezultateve të sotshme të referendumit rus? Me referendumin që po zhvillohet që prej...

TË FUNDIT

Kurti: Pas 1 nëntorit, targat e tjera përveç RKS do jenë të paligjshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për barrikadat e krijuara në veri të vendit gjatë vitit të kaluar, në pikat kufitare Bërnjak e...

Viti 2021 në Apoloni, nga 141 mijë vizitorë, 93 mijë të huaj

Një numër i lartë turistësh është shënuar edhe në këto ditë shtatori në parkun arkeologjik të Apolonisë. Sipas punonjësve të parkut ajo që vihet...

Pse referendumi i sotëm rrezikon ‘fillimin e fundit të luftës’ në Ukrainë?

A do të munden Ukraina dhe Perëndimi ta vazhdojnë këtë luftë pas rezultateve të sotshme të referendumit rus? Me referendumin që po zhvillohet që prej...

Pasioni për pikturat nudo, vajza nga Korça që hedh në telajo imazhet bardh e zi

Kjo është Joana Mati, 20-vjeçarja nga Korça që eksperimenton me lapsin dhe letrën. Dëshira i ka lindur që e vogël, por vetëm pak kohë...

Ansi Agolli: T’i lëmë kohë kombëtares të vijë në formën e duhur

Lojtarët pavarësisht se mund të luajnë në skuadra me emër dhe që kanë bërë histori në Europë, janë sidoqoftë të rinj dhe kanë nevojë...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?