Seminari për Gjuhën Shqipe në Prishtinë, mbi 150 studiues nga vende të ndryshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Prishtinë do të mbahet nga data 15 deri më 20 gusht seminari Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën.

Në edicionin e 40 të seminarit pritet të ketë rreth 150 pjesëmarrës nga shtete të ndryshme të botës.

Në aktivitet do të ketë të ftuar studiues dhe njohës të kulturës shqiptare nga Gjermania, nga Polonia, Çekia, Bullgaria, Turqia, Greqia, Serbia, Italia, Holanda dhe shtete të tjera.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Rreziku që vjen nga rënia e mbeturinave hapësinore

Në fillim të këtij viti u shënuan dy incidente të veçuara me mbeturina hapësinore që u kthyen në Tokë në vende të paparashikuara. Rihyrja e...

Auditi në PD për financimet ruse, Bozdo: Hetim deri në fund

Akuzat nga Shtetet e Bashkuara se Partia Demokratike ka marrë financime ruse do të hetohen nga një komision auditi i përbërë nga 5 anëtarë. Për...

Putin pritet të shpallë aneksimin e rajoneve të Ukrainës

Presidenti rus, Vladimir Putin pritet që të njoftojë për bashkimin e rajoneve të pushtuara të Ukrainës me Federatën Ruse gjatë adresimit të tij në...

TË FUNDIT

Rreziku që vjen nga rënia e mbeturinave hapësinore

Në fillim të këtij viti u shënuan dy incidente të veçuara me mbeturina hapësinore që u kthyen në Tokë në vende të paparashikuara. Rihyrja e...

Auditi në PD për financimet ruse, Bozdo: Hetim deri në fund

Akuzat nga Shtetet e Bashkuara se Partia Demokratike ka marrë financime ruse do të hetohen nga një komision auditi i përbërë nga 5 anëtarë. Për...

Putin pritet të shpallë aneksimin e rajoneve të Ukrainës

Presidenti rus, Vladimir Putin pritet që të njoftojë për bashkimin e rajoneve të pushtuara të Ukrainës me Federatën Ruse gjatë adresimit të tij në...

Gazi rus derdhet në det, autoritetet gjermane: Akt sabotazhi

Autoritetet në Gjermani dhe Danimarkë kanë nisur hetimet për rrjedhjen masive të gazit nga gazsjellësit “Rrjedha e Veriut” 1 dhe 2. Njollat e gazit u...

Meloni larg vëmendjes, fituesja e zgjedhjeve punon në heshtje për programin

Giorgia Meloni ka zgjedhur një profil të ulët pas triumfit të partisë së saj në zgjedhjet e së dielës, me 26 për qind të...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?