Deputeti Selmanaj tregon si u takua me të dyshuarin për atentat ndaj Kurtit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qarkullon një foto e deputetit të LDK-së, Driton Selmanaj me snajperistin Prek Kodra i cili dyshohet se po planifikonte një atentat ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Në një intervistë për Euronews Albania, Selmanaj ka thënë se dyshimet e ngritura janë të drejta për aq kohë sa bëhet fjalë për një çështje me shumë të panjohura.

“Ka qenë fundi i vitit 2020 kur unë gjatë asaj kohë isha dhe në pozitën e zv. kryeministrit dhe gjatë kohës kur po udhëtoja për në shtëpi një mik i imi, i familjes time më thonë jemi me dy miq nga Shkodra dhe të lutem nëse ke kohë eja dhe na bashkohu,” – tregoi Selmanaj i cili sqaroi se takimi ishte bërë vetëm për të nderuar miqtë nga Shqipëria.

Ai tha se nuk dinte as emrin e tij dhe kur  është kontaktuar nga një media shqiptare ditën e djeshme ka kuptuar që bëhet fjalë për të njëjtin person.

Selmanaj u shpreh se takimi zgjati rreth 1 orë e gjysmë dhe nuk kanë pasur më asnjë takim apo kontakt.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?