Prej 1 shtatorit, vetëm 5 serbë në Kosovë kanë riregjistruar veturat me targa RKS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Që prej 1 shtatorit vetëm pesë persona kanë respektuar vendimin e institucioneve të përkohshme në Republikën e Kosovës dhe i kanë riregjistruar veturat e tyre në RKS, njofton Ministria e Brendshme në Prishtinë.

Administrata e përkohshme në Prishtinë caktoi afat deri më 31 tetor, kur automjetet duhet të riregjistrohen me targa RKS dhe gjatë 20 ditëve të para vetëm pesë serbë i riregjistruan veturat e tyre.

“Prej 1 shtatorit janë regjistruar pesë vetura me targa RKS në komunën e Prizrenit, Dragashit, Leposaviqit, Severna Mitrovicës dhe Gjilanit. Nuk dihet numri i përgjithshëm i veturave me targa të paligjshme që qarkullojnë në Kosovë, sepse janë regjistruar në Sistemi i mëparshëm. Pas procesit të regjistrimit do të dihet numri i saktë”, thuhet në deklaratë.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?