English

Rama: Nga mesnata e së dielës mbyllim plotësisht kufijtë me Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut, Kosovën dhe Greqinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka vijuar të qëndrojë vazhdimisht i lidhur përmes rrjeteve sociale me publikun prej nga ka transmetuar vazhdimisht masa drastike të marra nga qeveria në kuadër të asaj që ai e quan luftë ndaj një armiku të padukshëm.

- Advertisement -

Kështu kreu i qeverisë ka bërë me dije se duke nisur nga mesnata e së dielës do të mbyllen të gjitha hyrjet tokësore me fqinjët: Mali i Zi, Maqedoni e Veriut, Kosovë dhe Greqi.

“Nga nesër, e diel 15 mars në mesnatë, ora 00.00, të gjitha hyrjet tokësore në Shqipëri nga Mali i Zi, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do të mbyllen për të gjithë udhëtarët me autobus, mikrobuz apo veturë!

Kufiri tokësor i Shqipërisë do të qëndrojë kudo i hapur vetëm për transportin e mallrave. Frikë aspak, kujdes po!

Pas urdhrit të kryeministrit Rama, Tirana qëndron prej dy ditësh në shtetrrethim pasi që nga ora 6:00 e së premtes nuk lejohet lëvizja e asnjë automjeti  privat, përveç atyrë të autorizuara.

Mund të lexoni gjithashtu:

Policia bllokon lëvizjen te Liqeni, Rama: Numri i të prekurve do rritet

Qeveria shtrin ‘shtetrrethimin’ në të gjithë territorin, kush lëviz me makinë i hiqet patenta për 3 vjet

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?