Rama paralajmëron kontrolle për deklarimin e të ardhurave

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama paralajmëron këtë të hënë se do të ketë kontrolle për të ardhurat që qytetarët deklarojnë në shtet, duke bërë krahasimin me stilin e tyre të jetesës.

Rama nënvizoi se kjo nismë do të merret për të gjithë ata që kanë të ardhura të larta dhe i shmangen detyrimeve.

“Ne do të shkojmë më tutje në ballafaqimin e pagave të deklaruara me stilin e jetesës. Kjo vlen për ata që marrin paga të larta dhe i shmangen deklarimeve në mënyra të ndryshme. Do ecim me kontrolle që do të synojnë gjetjen midis të ardhurave dhe stilit të jetesës”, u shpreh kreu i qeverisë gjatë një konference për mediat.

- Advertisement -

Ai theksoi se tej se do të rishikohen edhe kontratat e punës.

“Ne do të bëjmë një punë shumë intensive lidhur me kontratat, punë që ministrja ka nisur me disa raste specifike për të mbështetur punëmarrësit dhe për të ndihmuar punëdhënësit që të këtë kontrata që ndihmojë të dyja palët”, përfundoi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Berisha të do vetëm si ushtar”, Kapllanaj: Pse nuk iu binda

Kreu i PD-së në Mallakastër Agron Kapllanaj, a fajësuar Sali Berishën për humbjen e thellë të partisë në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një...

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

TË FUNDIT

“Berisha të do vetëm si ushtar”, Kapllanaj: Pse nuk iu binda

Kreu i PD-së në Mallakastër Agron Kapllanaj, a fajësuar Sali Berishën për humbjen e thellë të partisë në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një...

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Reldar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×