Reja ‘dëgjon’ kritikët, fton lojtarët e Superiores për ndeshjen me Arabinë Saudite

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri Edoardo Reja ka publikuar listën e kuqezinjve të grumbulluar nga Kombëtarja në prag të testit miqësor me Arabinë Saudite.

Duket se italiani i ka vënë veshin kritikave të njëpasnjëshme, teksa ka thirrur një numër të madh lojtarësh të kampionatit vendas.

Lojtarë të Vllaznisë, Partizanit, Tiranës, Laçit apo dhe Bylisit kanë mundësinë konkrete për të bindur Rejan.

- Advertisement -

Në portë, emri i ri është ai i Arlis Shalës. Gara në mbrojtje do të jetë e fortë ku mbizotërojnë lojtarët nga kampionati vendas, të cilët kanë zhvilluar paraqitje cilësore.

Në mesfushë, Muçolli dhe Roshi janë të vetmit të cilët vijnë nga ligat e tjera evropiane.

Në sulm janë dy bomberat e Tiranës e Partizanit, Xhixha e Skuka, ndërkohë janë thirrur sërish Cikalleshi e Balaj.

Në një kohë kur duket se Reja është drejt fundit të aventurës së tij me Kombëtaren shqiptare, vjen me një sërë ndryshimesh në listën e të grumbulluarve. Ndeshja mes Arabisë Saudite dhe Shqipërisë do të luhet më 26 tetor.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×