English

Revolta e Qafë Barit, Meta: Liria fitohet dhe nuk dhurohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar revoltat kundër diktaturës, atë të Qafë Barit dhe të Spaçit.

- Advertisement -

Ai shkruan se vepra dhe kujtimi i paharruar i Heronjve të Demokracisë na fton të mos harrojmë se Liria fitohet dhe nuk dhurohet.

“Në këtë muaj të veçantë të përkujtimit të revoltave kundër diktaturës më të egër të Europës nderojmë me mirënjohje zemërluanët e dy burgjeve më të tmerrshme, Qafë Barit dhe të Spaçit, të cilët guxuan të ngrihen dhe të luftojnë për lirinë, të drejtat dhe dinjitetin e tyre duke dhënë edhe jetën. Vepra dhe kujtimi i paharruar i Heronjve të Demokracisë na fton të mos harrojmë se Liria fitohet dhe nuk dhurohet! Kur ngrihet populli, bie tirania!”-tha Meta.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?