English

Rikthehet bora në Juglindje, reshje të dendura në Voskopojë e Dardhë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rikthehen reshjet e dëborës në zonat malore të juglindjes së vendit, reshje që janë më të dendura në Voskopojë, Dardhë si dhe fshatra të Devollit të Sipërm.

- Advertisement -

Trashesia e dëborës ka shkuar në dy deri në 5 cm ndërkohë që në Majën e Bigllit në Dardhe trashësia ka shkuar në 2-3 cm.

Burime zyrtare bëjnë me dije se qarkullimi në të dy akset rrugore të fshatrave turistike është i kalueshëm pa probleme, por u kërkohet drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes në ato segmente ku prania e dëborës është më e madhe.

Dëborë ka edhe në fshatin Shtyllë të njësise administrative Vithkuq si dhe në majë të Mashkullores.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×