Rikthehet magjia e Champions, Milani ëndërron të përmbysë parashikimet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sonte pritja merr fund. Në orën 21:00, në “Giuseppe Meazza” do të luhet ndeshja e dytë e euroderbit në Champions League ndërmjet Interit dhe Milanit.

Pas fitores 2-0 ndeshjen e parë, zikaltrit të rikthyer nga shtatë fitore radhazi me 21 gola të shënuar dhe vetëm 3 të pësuar, janë me një këmbë në finalen e Stambollit, por kuqezinjtë kanë rigjetur Rafa Leao-n, një mungesë e madhe në ndeshjen e parë dhe ëndërrojnë të përmbysin parashikimet.

Trajneri i Interit Simone Inzaghi vlerësoi maksimalisht rëndësinë e ndeshjes dhe e cilësoi atë si një nga më të rëndësishmet për ekipin e Interit.

- Advertisement -

“Ne e dimë se është një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e Interit. Ne e dimë se sa e rëndësishme është ndeshja dhe gjithashtu se çfarë do të përfaqësojë për ne, për klubin dhe për tifozët. Duhet të përgatitemi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ne e dimë se kemi një avantazh të merituar”, tha Inzaghi.

Ndërsa Nesër mes Manchester City dhe Real Madrid do të mësojmë finalistin tjetër të Champions League.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

TË FUNDIT

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet t’i kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×