Ronaldo mesazh kritikëve, portugezi shkëlqen me Al Nassr

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Cristiano Ronaldo u është përgjigjur në mënyrën më të mirë kritikëve të cilët kanë shpërthyer ndaj tij në ditët e fundit. Portugezi ka shënuar poker golash në përballjen me Al Wehda duke zgjidhur gjithçka i vetëm.

Ndeshja e javës së 16 u mbyll me fitoren 0-4 të Al Nassr, e cila ngjitet në vendin e parë në tabelën e renditjes.

Pjesa e parë do të mbyllej në avantazhin e dy golave, ndërsa edhe në fraksionin tjetër panorama ishte e njëjtë me Al Nassr që dominoi plotësisht përballjen. Kristiano Ronaldo tashmë është future dhe në listën e golashënuesve në ligën profesionale të Arabisë me 5 shënime, ndërkohë që udhëhiqet nga Anderson Talisca me 13 gola.

- Advertisement -

Cristiano Ronaldo u transferua në tokën arabe vetëm pak javë më parë, një lëvizje e bujshme e portugezit.

Edhe pse në moshën 38-vjeçare paguhet plot 200 mln euro në sezon, vlerë e cila është kritikuar shpesh nga analistët e futbollit. Ronaldo ka një kontratë që e lidh për 2 vite e gjysmë me skuadrën nga Arabia Saudite, ndërkohë më pas do të marrë rolin e ambasadorit, për të bindur FIFA që kupa e botës të zhvillohet atje.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

TË FUNDIT

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×