English

Rreshteri ukrainas goditet me thikë nga një civil

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një rreshter ukrainas është goditur me thikë nga një civil, kanë bërë me dije forcat tokësore të Ukrainës.

- Advertisement -

Në një deklaratë të postuar në rrjete sociale, ushtria tha se sulmuesi ishte arrestuar dhe është akuzuar për tentativë vrasje dhe pengim të forcave të armatosura.

Sulmi ndodhi në qytetin Sinelnikove, në rajonin qendror Dnipro gjatë paradites të së shtunës.

“Një civil ka kryer një sulm të armatosur me thikë ndaj rreshterit të Forcave të Armatosura të Ukrainës”, thuhet në deklaratë.

Rreshterit, i cili punonte për qendrën territoriale të rekrutimit dhe mbështetjes sociale, i është ofruar “i gjithë kujdesi i nevojshëm mjekësor”, vijon deklarata.

Gjendja e rreshterit është e qëndrueshme, ku ai ka marrë një plagë në dorë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?