English

Rriten pagat në Kosovë, sa do të paguhet kryeministri, presidenti dhe deputetët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria e Kosovës njoftoi këtë të mërkurë se ka miratuar projekt-ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për ndarjet buxhetore, çka i hap rrugë rritjes së pagave në vend.

- Advertisement -

Në një konferencë për mediat Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve të Kosovës, Hekuran Murati, tha se pagat do të rriten duke u llogaritur vlerën e koeficentit 105 euro.

Me ligjin e ri pritet që Presidentja e Kosovës, ta ketë pagën 1890 euro, kryeministri dhe kryetari i kuvendit do ta kenë pagën nga 1785 euro.

Ndërkohë që deputetët e ministrat do të paguhen nga 1722 euro. Për sa i përket zëvendësministrave paga do të jetë 1554 euro bën me dije Klankosova.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?