“S’e dinë për familjaret e vrara nga Hutra”- Gazetarja zbulon gjendjen e nënë e bijë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamera e Euronews Albania ishte këtë të enjte brenda ambienteve të shtëpisë, ku një javë më parë Dan Hutra, vrau dy gra dhe plagosi dy të tjera. Gazetarja Sara Demushaj ka treguar në një lidhje direkte, pamjet ku duken shenjat e mbetura të masakrës.

Po ashtu Demushaj zbuloi edhe gjendjen e dy grave të mbetura të plagosura, Elena dhe Kujtime Hysa. Nënë e bijë vazhdojnë të jenë në spitalin e Traumës nën kujdesin e mjekëve dhe ende nuk e dinë për vdekjen e dy grave të afërta me to.

“Nënë e bijë Elena dhe Kujtime Hysa kanë qenë brenda ambienteve të banesës. Ndërsa jashtë ambiente kanë qenë Mevlute Hysa dhe Hasime Dafku, të cilat kanë qenë duke larë automjetin. Ajo që vlen të theksohet është se Helena së bashku me nënën vazhdojnë të jenë të shtruara në spitalin e Traumës. Të dyja nënë e bijë ende nuk kanë dijeni për vdekjen e Mevlutes dhe Hasime Dafkut, kjo e fundit ka qenë e fejuara e vëllait të Helenes.Familjarët nuk ia kanë thënë një gjë të tillë, pasi gjendja e tyre emocionale vazhdon të jetë e rënduar”, tha gazetarja.

- Advertisement -

Viktimave të Dan Hutrës i është shtuar edhe një tjetër, pasi Hasime Dafku ka qenë shtatzënë. Po ashtu sipas raportimit të gazetares, Mevlute Hysaj ishte një nënë me një fëmijë 4 muajsh-i cili deri në këto momente qëndron në shtëpinë e fëmijës e po ashtu edhe foshnja tre-katër javëshe, e Elenës.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×