English

Shiste kanabis në Velipojë, arrestohet 24-vjeçari nga Laçi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 24-vjeçar nga Laçi ka rënë në prangat e Policisë në Velipojë, pasi u kap në flagrancë teksa shiste lëndë narkotike.

- Advertisement -

Përmes një njoftimi Policia bën të ditur se arrestimi i tij u bë në kuadër të megaoperacionit ‘Tempulli 3’.

Po ashtu bëhet me dije se gjatë kontrolleve këtij personi iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde narkotike gati për shitje.

Ndërkohë materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Shkodër/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”.

Shiste në Velipojë, në plazh dhe lokale  lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa, kapet në flagrancë dhe vihet në pranga 24-vjeçari.

Sekuestrohet lënda narkotike cannabis sativa e ndarë në doza gati për shitje.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Shkodër, në bashkëpunim me shërbimet e Stacionit të Policisë  Velipojë, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore se një shtetas shpërndante lëndë narkotike në plazhin e Velipojës, me qëllimin për ta shitur, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat, u arrestua në flagrancë shtetasi A. Gj., 24 vjeç, banues në fshatin Laç.

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur këtij shtetasi, një sasi lënde narkotike  e dyshuar narkotike cannabis,e ndarë në doza gati për shitje.  Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?