English

Shitën ilaçet e spitalit të Tepelenës për të përvetësuar pagesat, 3 nën hetim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefja e Shërbimit dhe kryeinfermierja në spitalin e Tepelenës janë nën hetim pasi shitën ilaçet e spitalit për të përvetësuar pagesat.

- Advertisement -

Farmacistja 42-vjeçare e cila blinte ilaçet dhe i shiste në farmacinë e saj është nën hetim gjithashtu.

Dokumente të spitalit (kartela dhe regjistra) që dyshohet se janë plotësuar fiktivisht për të marrë ilaçet u sekuestruan nga policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës”, “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”, “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×