English

Shkarkimi i Olta Xhaçkës, kush është deputeti socialist që votoi kundër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kuvendi i Republikës ka votuar në një seancë të posaçme parlamentare ndryshimet në kabinetin qeveritar.

- Advertisement -

Ajo që ra në sy gjatë votimeve në parlament ishte vota kundër e deputetit socialist Erion Braçe, për shkarkimin e ministres s ëjashtme Olta Xhaçka.

Votimi i shkarkimit të Xhaçkës mori 95 vota pro dhe 1 kundër, e cila ishte e deputetit Braçe.

Emërimet:

Arbjan Mazniku emërohet Ministër i Shtetit për pushtetin vendor me 73 pro, 35 kundër nga opozita

Albana Koçiu emërohet Ministre e Shëndetësisë me73 vota pro, 1 abstenim, 32 kundër

Igli Hasani emërohet Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme me 74 vota pro, 33 kundër

Ogerta Manastirliu emërohet Ministre e Arsimit dhe Sportit me 72 vota pro, 35 vota kundër dhe 1 abstenim.

Anila Denaj emërohet Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural 73 vota pro, 27 kundër.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×