English

Shkon në 6 numri i të vrarëve nga sulmi në Kharkiv, 27 u plagosën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Numri i të vdekurve në sulmin rus në një qendër rekreative në periferi të Kharkiv u rrit në gjashtë, ndërsa 27 persona u plagosën, njoftoi Prokuroria Rajonale e Kharkiv në aplikacionin e mesazheve Telegram.

- Advertisement -

“Për momentin dihet se të paktën 27 persona janë lënduar. Në mesin e tyre tashmë janë dy policë. Gjashtë persona kanë vdekur”, thuhet në një deklaratë të prokurorisë, transmeton Ukrinform.

Kreu i rajonit të Kharkiv, Oleh Sinehubov, tha se një punonjës i ambulancës ishte në mesin e të plagosurve, si dhe se një ambulancë ishte dëmtuar, njoftoi agjencia UNIAN.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?