English

Shpërdorim detyre, lihen në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën “Arrest me burg” për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës.

- Advertisement -

Ata dyshohen për kryerjen e veprave penale të “Vjedhjes se kryer duke shpërdoruar detyrën” si dhe “Falsifikim i dokumenteve”.

Konkretisht janë lënë në burg, Ali Rasha, Drejtor i Fermës Didaktike Eksperimentale, Tahir Ballgjini, Përgjegjës i Sektorit të Bujqësisë, Rushit Suna, Specialist i sektorit të bujqësisë; Ahmet Mejdani, Magazinier në magazinën qendrore të UBT.

Katër punonjësit e Universitetit, u arrestuan më 23 shtator.

Sipas raportimeve punonjësit u arrestuan pasi dyshohet se kanë abuzuar me një tender.

Prokuroria thotë se katër të arrestuarit përvetësuan plehrat kimike, duke falsifikuar dokumentet.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×