English

Shpërndarja e COVID-19 tek vendet më të prekura përmes grafikëve të animuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këto animime tregojnë se si kanë evoluar me shpejtësi të ndryshme rastet e infeksioneve dhe vdekjeve nga COVID-19 në vendet më të prekura.

- Advertisement -

Kemi krahasuar zhvillimin e virusit në Kinë, Itali, Spanjë, Francë, Gjermani, Iran, Mbretëri e Bashkuar dhe në Shtetet e Bashkuara, duke nisur nga rasti i parë i shfaqjes së COVID-19 për çdo vend, për të dhënë një imazh të qartë sesi është përhapur sëmundja.

U përpoqëm që ta bënim më të krahasueshme duke llogaritur infeksionet dhe fatalitet për 1 milion banorë.

Sa më e madhe të jetë vlera, aq më i madh është rrethi i animimit të mëposhtëm.

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?