English

Shpërthim në tregun e kafshëve në Prizren, 9 të lënduar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nëntë persona janë lënduar në tregun e kafshëve në Prizren, pasi dyshohet se një person ka hedhur një granatë dore pas një mosmarrëveshjeje që kishte pasur me dikë tjetër.

- Advertisement -

Shaqir Bytyçi nga Policia në Prizren tha se ngjarja ka ndodhur para orës 5 të mëngjesit dhe bëri të ditur se të lënduarit po trajtohen në Spitalin Rajonal të Prizrenit, shkruan Ekspress.

Bytyçi tha se të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe se janë ende duke i kërkuar.

“Pas një mosmarrëveshje ndërmjet tregtarëve njëri prej tyre ka hedhur një granat dore dhe është larguar nga vendi i ngjarjes, policia është në kërkim të tre të dyshuarve”, tha Bytyçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?