English

Shpëtuan çiftin zviceran në Korab, Bashkia Dibër vlerëson të rinjtë dhe policët 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

4 të rinjtë nga Kalaja e Dodës së bashku me dy policët e kufirit dhe grupi i kërkim shpëtimit malor të Kosovës, që bënë të mundur shpëtimin e dy turistëve zviceran të cilët në 21 janar u bllokuan nga orteku në malin e Korabit, janë nderuar me certifikata mirënjohje nga Bashkia e Dibrës.

- Advertisement -

Policët Ramadan Përzhilla, Tefik Istrefi, si dhe banorët Pëllumb Lamallari, Korab Visha, Alfred Lita, dhe Zekri Brika, sfiduan temperaturat  -25 gradë në bjeshkët e korabit për të shpëtuar turistët.

Për këtë veprim ata sot kanë mirënjohjen e të gjithëve.

Të gjithë së bashku me grupin e Kërkim Shpëtimit Malor të Kosovës, iu përgjigjën thirrjes për ndihmë dhe reaguan në kohë rekord duke u ardhur në ndihmë çiftit zviceran.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?