English

Shtyhet ndeshja Juventus-Milan, zhgënjehen tifozët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Coronavirus është kthyer në një rrezik serioz në Itali, duke prekur dhe botën e futbollit. Ndeshja e Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit, e programuar për t’u zhvilluar sot në mbrëmje është shtyrë, për një datë të pacaktuar.

- Advertisement -

Rreziku që virusi të përhapet masivisht në aktivitete të tilla ka shtyrë drejtuesit e zonës së Torinos dhe drejtuesve të Juventus, që të marrin masa të menjëhershme, për të evituar çdo rrezik të mundshëm.

Një vendim i papritur pasi skuadra e Milanit ishte grumbulluar në Torino dhe ka prishur planin e stafit teknik për regjimin e skuadrës.

Vendimi nuk është pritur mirë nga tifozët, të cilët ishin përgatitur për të qenë në stadiumin e Juventusit mbrëmjen e së mërkurës. Ndeshja e parë ka përfunduar në barazim 1-1 dhe takimi i kthimit pritet që të përcaktojë dhe finalisten e parë të Kupës së Italisë.

Në mediat italiane përflitet se qeveria mund të marrë masa të mëtejshme që të ndërpresë për një periudhë të caktuar aktivitetet sportive.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?