English

Shtyhet seanca për Fredi Belerin, Apeli i GJKKO i cakton avokat kryesisht

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka dështuar seanca e parë në Apelin e Posaçëm për Fredi Belerin i cili kundërshton dënimin e dhënë me 2 vite burg nga Shkalla e Parë për korrupsion në zgjedhje.

- Advertisement -

Prokurorët e SPAK ishin të pranishëm, gjithashtu edhe i pandehuri Pandeli Kokaveshi, por vetë Beleri mungoi. Ai kishte bërë një deklaratë ku thekson se nuk dëshiron të marrë pjesë dhe se akoma nuk ka zgjedhur avokat.

Gjykata sipas akteve ka njoftuar avokatin Edmond Dema e Artjon Kasa, dhe më pas i pandehuri kishte kërkuat që do mbrohej nga Geni Gjyzari teksa ly i fundit njoftoi se nuk është avokat i të pandehurve.

Gjykata cakton avokat kryesisht Pranvera Doçi pët Belerin ndërsa Kokaveshit i jepet koha për ta zhjedhur avokatin megjithatë i cakton av kryesisht Arben Peço. Seanca u shty për Datën 07.06.2024 ora 10:00.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?