‘Sistemi energjetik u keqmenaxhua’, Elezi: U shpërdorua kaskada e Drinit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i energjisë Eduard Elezi, në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se autoritetet e vendit tonë kanë shpërdoruar kaskadën e Drinit, gjë e cila sipas tij ka bërë që të ulet niveli i energjisë elektrike.fier

Elezi theksoi se në vendin tonë këtë vit nuk ka pasur thatësira dhe se liqeni i Fierzës ka qenë në kuotat maksimale.

“Nuk ka thatësirë, ka pasur reshje. Fierza ka qenë në kuota maksimale dhe çfarë ka ndodhur? Ka ndodhur që sasitë e energjisë janë marrë shumë të vogla që nuk plotësonin  nevojat e atyre që quhet humbje të energjisë elektrike. Është blerë shumë pak sasi  energjie dhe është prodhuar me kaskadën e Drinit në mënyrë të papërgjegjshme duke ulur nivelin e energjisë elektrike. Paraja është harxhuar shumë më shumë dhe sasitë e energjisë kanë qenë shumë të vogla”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Sipas tij Enti Rregullator duhet të shqyrtojë çdo kosto që shkon për blerjen e energjisë,  pasi paratë nuk vijnë nga shteti shqiptar, por nga konsumatori.

“Paraja nuk  vjen nga shteti shqiptar por nga konsumatori direkt. Është një ent  rregullator që duhet të shqyrtojë çdo kosto. Enti rregullator duhet te kishte funksionuar gjatë gjithë kohës që korporata e energjisë të kishte një menaxhim më të mirë sepse çdo kosto i shkarkohet qytetarit shqiptar”, përfundoi ai.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

TË FUNDIT

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×