English

Situata në Ishullin e Sazanit plotësisht nën kontroll, thotë Prefekti i Vlorës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Situata e zjarreve në Ishullin e Sazanit është vënë plotësisht nën kontroll dhe po shkohet drejt eliminimit të të gjitha vatrave.

- Advertisement -

Kështu u shpreh prefekti i qarkut Vlorë, Flamur Mamaj në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euronews Albania.

Gjatë gjithë paradites mbi Ishullin e Sazanit ka fluturuar një avion i zjarrfikësve, i ardhur nga Greqia, duke hedhur ujë mbi flakët.

Mamaj tha se ky avion ishte i posaçëm për tokën dhe bimësinë e ishullit.

“Kemi preferuar ta mbajmë zonën nën kontroll duke izoluar vatrën e zjarrit”, tha ai.

Mamaj tha se ndërhyrja me avion u bë në momentin e duhur, pasi për shkak të natyrës së ishullit nuk mund të ndërhyhej me helikopter, mjet që Shqipëria e disponon.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×