‘S’ka municione’, gazetari: Në tunele mund të strehohen gjysmë milionë njerëz

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Norel Zaimi, gazetar i TVSH ka hyrë dhe ka bërë reportazhe në uzinën e Poliçanit.

Në një intervistë për Euronews Albania ai tregoi se aktualisht në tunelet e Poliçanit, brenda të cilave dy ditë më parë u kapën 2 turistë çekë nuk ka asnjë municion, vetëm makineri që dikur shërbenin për të prodhuar armatime.

Ai tregoi se tunelet deri para viteve 90 kanë qenë objekte të sigurisë së lartë, të ndërtuara me një infrastrukturë moderne dhe të parashikuar për të strehuar mbi gjysmë milioni njerëz në rast rreziku.

- Advertisement -

Tunelet aktualisht ruhen me roje, por turistët çekë të kapur brenda tyre kanë mundur të hyjnë duke u kacavjerrë nga një shkëmb sipër tuneleve, dhe pasi kanë prerë drynin kanë mundur të futen brenda tyre por kanë humbur rrugën, tregoi gazetari.

“Ka qenë një nga ndërmarrjet më të rëndësishme në Ballkan. Është një kompleks kodrash jashtë radarëve të satelitëve. Gjithë perimetri i kombinatit është i rrethuar me tela me gjemba. Aktualisht tunelet nuk kanë asnjë rrezikshmëri dhe nuk ka pasur ndonjë siguri të madhe”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×