Skafi pëson defekt në det, shpëtohen 4 pushuesit në Shëngjin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

4 pushues janë ndihmuar nga policia për të dalë në breg pasi skafi i tyre ka pësuar një defekt.

Të dielën, gjatë patrullimit, policia mori njoftimin se 4 shtetasit kishin mbetur në në det të hapur, në “Kune Vain”, në vendin e quajtur “Grykëderdhja e Drinit”, rreth 1.3 milje larg bregut.

Sipas njoftimit të policisë, vetë zona ishte vështirë për t’u manovruar.

- Advertisement -

Shërbimet e Policisë Kufitare kanë tërhequr dhe nxjerrë në port mjetin lundrues skaf, bashkë me 4 shtetasit, të cilët janë në gjëndje të mirë shëndetësore, thuhet në njoftim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...

“Djathin do e hanë politikanët, hirrën do pini ju”, Fermerja: Bulemti, produkt luksi

Fermerja Rigerta Loku tha se produktet e qumështit janë shtrenjtuar aq shumë sa tashmë mund të konsiderohen produkte luksi. Në një intervistë për Euornews Albania...

TË FUNDIT

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...

“Djathin do e hanë politikanët, hirrën do pini ju”, Fermerja: Bulemti, produkt luksi

Fermerja Rigerta Loku tha se produktet e qumështit janë shtrenjtuar aq shumë sa tashmë mund të konsiderohen produkte luksi. Në një intervistë për Euornews Albania...

Shpërthim në xhaminë në Afganistan, vriten 11 persona

Një shpërthim pranë një xhamie në Afganistanin verior vrau të paktën 11 persona në një shërbim përkujtimor për zëvendës guvernatorin provincial të talebanëve, i...

“Nuk e dini se ç’po hani!” Fermerja: Duhet të shqetësoheni për produktet në markete

Fermerja Rigerta Loku tha në një intervistë për “Good Morning Albanians”, se  njerëzit duhet të shqetësohen për produktet që blejnë nëpër supermarkete, sidomos për...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×