English

“S’keni autorizim nga Kuvendi”- GJKKO rrëzon Ahmetajn për kontrollin e vilës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme e Apelit rrëzon kërkesën e deputetit Arben Ahmetaj, në lidhje me ankimimin e bërë për për kontrollin e banesës së partneres.

- Advertisement -

Gjyqtari i Apelit të Posaçëm Dhimitër Lara e mori vendimin këtë të mërkurë në dhomë këshillimi.

Avokati i Ahmetaj, theksoi në ankimimin e bërë se kontrollet e ushtruara në banesën e bashkëjetueses së deputetit, Erjola Hoxha, janë në kundërshtim me Kushtetutën dhe cënojnë sovranitetin e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, për shkak të imunitetit të deputetit.

Gjithashtu në ankimim nënvizohet se kontrollet janë të pabazuara në prova dhe se kanë cënuar dinjitetin njerëzor në zonjës Hoxha me shkeljen e privatësisë.

 

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?